WEEKLY SCHEDULE

 


All scheduling requests for the 2020-2021 season must be sent to CeeBeesSchedule@gmail.com.

Please  Note:

Only players listed on HL teams are permitted on the ice.

Please check team rosters prior to arriving at the area as there have been numerous updates!

It is extremely important to check the schedule regularly as there may be changes!!

Monday, January 4th

4:00pm  Atom Group 1 Tryout (Rm 1/2)
5:00pm  Atom Group 2 Tryout (Rm 3/4)
6:00pm  PeeWee Group 1 Tryout (Rm 1/2)
7:00pm  Bantam Group 1 Tryout (Rm 3/4)
8:00pm  Bantam Group 2 Tryout (Rm 1/2)

Tuesday, January 5th

4:00pm  PeeWee Group 2 Tryout (Rm 1/2)
5:00pm  Atom Group 1 Tryout (Rm 3/4)
6:00pm  Atom Group 2 Tryout (Rm 1/2)
7:00pm  Female Interlocking House League U15/20 (Rm 5/6)
8:00pm  Midget Tryout (Rm 1/2)

Wednesday, January 6th

4:00pm  PeeWee Group 1 Tryout (Rm 1/2)
5:00pm  PeeWee Group 2 Tryout (Rm 3/4)
6:00pm  Bantam Group 1 Tryout (Rm 1/2)
7:00pm  Breakaway
8:00pm  Bantam Group 2 Tryout (Rm 3/4)

Thursday, January 7th

4:00pm  Pre-Novice Group 1 (Rm 1/2)
5:00pm  Pre-Novice Group 2 (Rm 3/4)
6:00pm  Atom Final Tryout (Rm 1/2)
7:00pm  Midget Tryout (Rm 3/4)

Friday, January 8th

4:00pm  Novice Group 1 (Rm 1/2)
5:00pm  Atom Canucks vs Penguins (Rm 3/4)
6:00pm  Female U12/15 (Rm 6)
7:00pm  Midget Final Tryout (Rm 1/2)

Saturday, January 9th

8:00am  Female U20 (Rm 6)
9:00am  Novice Group 1 (Rm 1/2)
10:00am  Bantam Final Tryout Game Group 1 (Rm 3/4)
11:00am  Bantam Final Tryout Game Group 2 (Rm 1/2)
12:00pm  PeeWee Final Tryout Game Group 1 (Rm 3/4)
1:00pm  PeeWee Final Tryout Game Group 2 (Rm 1/2)
2:00pm  Novice Group 1 (Rm 3/4)
3:00pm  Power Skating 1 (Rm 1)
4:00pm  Power Skating 2 (Rm 2)
5:00pm  Power Skating 3 (Rm 3)
6:00pm  Pre-Novice Group 1 (Rm 1/2)
7:00pm  Pre-Novice Group 2 (Rm 3/4)

Sunday, January 10th

8:30am  PeeWee Oilers vs Jets (Rm 1/2)
9:30am  Atom Senators vs Penguins (Rm 3/4)
10:30am  Bantam Bruins vs Sharks (Rm 1/2)
11:30am  Novice Group 1 (Rm 3/4)

Monday, January 11th

4:00pm

 Female U20 (Rm 6)

5:00pm

 Pre-Novice Group 2 (Rm 1/2)

6:00pm

 PeeWee Oilers vs Flames (Rm 3/4)

7:00pm

 Female High School Hockey (Rm  6)

8:00pm

 Bantam Sharks vs Ducks (Rm 1/2)

Tuesday, January 12th

4:00pm

 Female U12/15 (Rm 6)

5:00pm

 Atom Canucks vs Senators (Rm  1/2)

6:00pm

 PeeWee Flames vs Jets (Rm 3/4)

7:00pm

 Female Interlocking House League  U15/20 (Rm 5/6)

8:00pm

 Bantam Bruins vs Ducks (Rm 1/2)

Wednesday, January 13th

4:00pm

 PeeWee Oilers & Jets (Rm 1/2)

5:00pm

 Pre-Novice Group 1 (Rm 3/4)

6:00pm

 Novice Group 1 (Rm 1/2)

7:00pm

 Breakaway

8:00pm

 Midget Group 1 (Rm 3/4)

Thursday, January 14th

4:00pm

 Senior High Hockey (Rm 1/2)

5:30pm

 Goalie Clinic

7:00pm

 Osprey

Friday, January 15th

4:00pm  Bantam Bruins & Sharks (Rm 1/2)
5:00pm  Atom Rep 1 (Rm 3/4)
6:00pm  Atom C Tryout (Rm 1/2)
7:00pm  PeeWee C Tryout (Rm 3/4)

Saturday, January 16th

8:00am  Novice Group 1 (Rm 1/2)
9:00am  Pre-Novice Group 1 (Rm 3/4)
10:00am  Pre-Novice Group 2 (Rm 1/2)
11:00am  Female U20 (Rm 6)
12:00pm  Bantam Sharks & Ducks (Rm 1/2)
1:00pm  Bantam Rep 2 (Rm 1/2)
2:00pm  Female U12/15 (Rm 3/4)
3:00pm  Atom Rep 2 (Rm 1/2)
4:00pm  PeeWee Rep 2 (Rm 3/4)
5:00-7:00pm  Osprey

Sunday, January 17th

9:30am  Novice Group 1 (Rm 1/2)
10:30am  Pre-Novice Group 2 (Rm 3/4)
11:30am  Pre-Novice Group 1 (Rm 1/2)